I TARGI KOBIECYCH INICJATYW

W środę 9 lutego w Sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach odbyły się I Targi Kobiecych Inicjatyw pod hasłem ,,Równy Gość” Na wydarzenie zaprosiły: Stowarzyszenie Okiem Kobiety oraz Klub Kobieca Strona Biznesu.
Uroczystego otwarcia targów wraz z organizatorkami Mariolą Garnys – Jaskółą oraz Anetą Sasin dokonał Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat – To jedno z prestiżowych spotkań, które w ostatnim czasie ma tu miejsce. Bardzo się cieszę, że tak licznie zawitały tu dziś szczególnie kobiety. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować stowarzyszeniu Okiem Kobiety oraz Klubowi Kobieca Strona Biznesu, bo jesteście organizatorami i dzięki Wam i takim inicjatywom to miejsce żyje. Bardzo ważnym elementem w życiu gminy jest aktywność obywatelska. Cieszę się że mieszkańcy realizują swoje pasje – wspomniał podczas swojej wypowiedzi Waldemar Chałat.
Prezentacja, promocja kobiecych inicjatyw, pasji, biznesów, ale także integracja, wparcie to główne założenia I Targów Kobiecych Inicjatyw ,,Równy Gość” – Nie jesteśmy Łodzią ani Warszawą. Nasze możliwości promocyjne są mniejsze, aczkolwiek dziewczyny robią dużo różnych rzeczy, tak prężnie prowadzą firmy, że szkoda byłoby tego nie pokazać- nadmienia Mariola Garnys Jaskóła, przedstawicielka Stowarzyszenia Okiem Kobiety podczas wypowiedzi dla lokalnych mediów.
Główną część wydarzenia rozpoczęła prelekcja Ilony Adamskiej, pomysłodawczyni i właścicielki Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu pt. ,,Biznes z pasją vs walka z hejtem”. Prelegentka zwróciła szczególną uwagę na to jak ogromną moc mają słowa, które wypowiadamy. Podczas swojej wypowiedzi starała się zachęcić zebrane Panie do współpracy, wzajemnego zrozumienia – Nauczmy się cieszyć z sukcesów innych. Inspirujmy się tymi, którzy go już odnieśli. Pamiętajmy, że za każdym sukcesem kryje się wytrwałość i ciężka praca. Jeśli to zrozumiemy będzie nam się żyło lepiej i przyjemniej. Zamiast toksycznej zazdrości odczujemy inspirację i motywację – zachęcała Ilona Adamska.
Wykład ten idealnie wpisał się w założenia organizatorek – Zebranie się w grupie, zobaczenie że są też inne kobiety, które mają podobne problemy, też pracują same i same mierzą się z różnymi problemami daje wsparcie, motywację – nadmienia Aneta Sasin, przedstawicielka Klubu Kobieca Strona Biznesu.
Kolejną prelegentką była Katarzyna Kukielińska- psycholog, która starała się odpowiedzieć na pytanie Jak wzmocnić się przed hejtem? – Miej odwagę przyjąć swoje słabe i mocne strony charakteru. Podejdź ze zrozumieniem i współczuciem do swoich przykrych doświadczeń.
Wybacz sobie to co kiedyś tam… Przeszłości nie zmienisz, ale możesz uleczyć ból.
Będziesz bliżej siebie. Do swojej prawdy, a nie oceny innych. Twój wewnętrzny głos jest najważniejszy. Bądź dla siebie wyrozumiałym człowiekiem, już sporo się wycierpiałaś/eś.
Stwórz dobrą więź z samą sobą / z samym sobą. Hejt nie dotknie Tych, którzy siebie szanują. Są dla siebie łagodniejsi, wybaczyli to i tamto. Lubią siebie, rozwijają się duchowo i intelektualnie. Doceniają się za siłę, odwagę, za sukcesy i że dali radę przejść trudne czasy – te i wiele innych cennych wskazówek usłyszały tego dnia zgromadzone kobiety.
Dopełnieniem wydarzenia były występy lokalnych talentów. Na scenie zaprezentowali się m.in. wychowankowie Centrum Inicjatyw Artystycznych Muzyczny Moll – Anetty Borowieckiej, artyści z Fame Dance Studio – Kamili Marczuk – Włodarskiej oraz tancerze z Centrum Tańca i Ruchu Step Dance – Krzysztofa Wegwerta. Czas targów umilał występ wirtuozów skrzypiec: Małgorzaty Krześlak- Ścibiorek, która tego dnia zagrała wraz z córką Anną oraz występ Arthura Lewinowicza.
Targi miały wyjątkowy charakter, oprócz promowania biznesów można było także wspierać lokalne akcje charytatywne- „Dla Alicji” oraz dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koluszkach.
Tego popołudnia wśród wystawców spotkały się kobiety, które prowadzą swoje firmy już wiele lat oraz te, które niedawno je stworzyły. Wachlarz prezentowanych przez nie biznesów, usług, wytworów był niezwykle bogaty i różnorodny. Można było znaleźć coś dla ciała jak i dla ducha. Od usług z branży kosmetycznej, poprzez różnorodne i wyjątkowe wytwory rękodzielnicze, aż po literaturę. Niektóre pozycje literackie tj.,, Decyzja, która zmieniła moje życie” Ilony Adamskiej oraz Sztelt Koluszki autorstwa Zbigniewa Komorowskiego można było nabyć z dedykacją autora.
Podczas wydarzenia odbywały się losowania upominków ufundowanych przez wystawców. Dodatkową atrakcją był quiz pn. ,,Równy Gość”. Wszyscy ekspozytorzy biorący udział w targach otrzymali certyfikaty.
Ponadto działały punkty porad zorganizowane przez: Klub Kobieca Strona Biznesu, PUP Łódź, MGOPS Koluszki.
Duża frekwencja oraz informacje zwrotne od uczestniczek pokazały, że potrzeba integracji i wzajemnego wsparcia w biznesie jest kobietom bardzo bliska oraz niezwykle potrzebna. Targi zaowocowały nowymi kontaktami, nie tylko biznesowymi.
Wszystkim dziękujemy ślicznie za zaangażowanie i uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu. Było różnorodnie, profesjonalnie, artystycznie, klimatycznie, było pięknie!!! – jak podkreśla główny organizator ze strony Okiem Kobiety- Mariola Garnys-Jaskóła.
Zainteresowanie imprezą oraz pozytywny odbiór wydarzenia dają nadzieje, że tego typu spotkania na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń.
I Targi Kobiecych Inicjatyw zorganizowane zostały w ramach projektu ,,Koluszki z kobietami i dla kobiet. Kolej na równość” przez stowarzyszenie Okiem Kobiety wraz z Klubem Kobieca Strona Biznesu przy współpracy Urzędu Miejskiego oraz MOK Koluszki.
W I Targach Kobiecych Inicjatyw zaprezentowali się, a jednocześnie byli fundatorami upominków w losowaniach:
Marta Koronkiewicz. Enio Art.
Paulina Laszuk. Lilly Cra. Drewniane Rękodzieło Personalizowane, prezenty i dekoracje na każdą okazję, tworzone z pasją i sercem.
Aleksandra Szczyrek, Esthetica Kosmetologia Estetyczna, Gabinet Esthetica Kosmetologia
Magdalena Półtorak, Mapuko – rękodzieło z papierowej wikliny
Aneta Kwiatkowska, Pracownia Krawiecka – szycie zasłon, firan
Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Redzeniu
Monika Świątek-Tarnowska, TAR-MED. Gabinet Podologiczny
Wiola Łukasik, Panna Pikotka – rękodzieło szydełkowe
Karolina Stella – Stella Flow Photo
Agata Kowalska – Aerobik Koluszki
Małgorzata Sarah Szymańska – FotoSarah Fotografia, malarstwo, biżuteria
Klaudia Lisik – klk.paznokcie
Marzena Staniecka – projekt artystyczny SALVIAPIANA – ceramika dekoracyjna i użytkowa
Agnieszka Tomczyk – Studio Figura w Koluszkach
Małgorzata Retwińska – Kawy Malowane
Ewa Janeczek – Agent Ubezpieczeniowy PZU
Angelika Orczykowska – fryzury z dodatkiem włosów syntetycznych
Agnieszka Kurc – Księgarnia Skład Główny Koluszki
Joanna Drzymała – Centrum Aktywnego Życia
Gabriela Ratajska – Gabinet Fizjoterapii
Maria Cieniak – koronki
Justyna Marczyk – naturalne soki
Violetta Wegner – Tupperware Love
Jolanta Czerwińska – wyroby z kartonu
Krystyna Matysik – Strefa Urody
Alicja Fydrych – rękodzieło, biżuteria
Izabela Dróżdż – Firma Tumydło
Bożena Bednarek – ACT
DoCafe Handmade
Dagmara Koper – wizerunkowo_dk
PUP Łódź
Marzena Safarzyńska – Mary Kay
Agnieszka Kozieł – Polinezyjski Masaż pełen dotyku
Iwona Gajek – twórcze rękodzieło
Julia Piskorska
Marta Gronowska „Okiku”
Specjalny ośrodek szkolno –wychowawczy w Koluszkach
Katarzyna Majczak – przedstawicielka Oriflame
Fame Dance Kamili Marczuk-Włodarskiej
Hotel, szkolenia i pielęgnacja zwierząt Pozyton
Dziękujemy za wszystko.
tekst – Anna Oraczyńska