Pierwsza pomoc przedmedyczna.

Pod takim hasłem upłynął wieczór 9 listopada. O co chodzi z tą pomocą, jak udzielać pomocy, co można robić, czego nie można- wyjaśniał dowódca OSP Koluszki p. Jacek Łaszczyk wraz z p. Jarosławem Malka i p. Michałem Śmiałek. Można było obejrzeć wszelakie akcesoria pomocne w akcji lub ratujące życie, był pokaz pierwszej pomocy zarówno na fantomach jak i na „organizmach żywych”🤪, była możliwość praktycznego działania.
NAJWAŻNIEJSZY jest ratownik- podkreślał p. Jacek. Nie ma ratownika, nie ma pomocy.
Co do prowadzącego to okazało się, że to osoba bardzo profesjonalna z meeega wiedzą. Zawodowo dyrektor ZUK Koluszki, a z pasji człowiek niosący pomoc w skrajnych sytuacjach. Jesteśmy pod dużym wrażeniem. Dziękujemy bardzo za czas nam poświęcony i …. chcemy więcej. Bo czas okazał się za krótki😔, pomimo jego upływu nadal chciało się z zainteresowaniem słuchać prowadzących.
Odbyło się też standardowe losowanie upominków🙂. Gratulujemy wygranej🙂
Było jak zawsze miło, ale zarazem rzeczowo i poważnie.

Spotkanie tym razem odbyło się w sali Klubu Senior+ przy ul. Budowlanych 4a dzięki uprzejmości p. Burmistrza Waldemara Chałata oraz p. Kierownik Elżbiety Przywara. Dziękujemy za gościnę.🙂

W kwiaty zabezpieczyła nas niezmiennie Kwiaciarnia Agnieszki Ruta. Śliczne pokłony🙂🙂❤️🙂
Dziękujemy również tajemniczej🙂 p. Marzenie, która była pomocna przy organizacji wydarzenia🙂
Nadmienię, że w budynku tym funkcjonuje również nasz Punkt Pomocy Wsparcia i Rozwoju , w którym prowadzone są dyżury bezpłatnej pomocy psychologicznej, społecznej, doradczej. A to nasz numer pomocowy  534 321 456.
KOLUSZKI Z KOBIETAMI I DLA KOBIET. KOLEJ NA RÓWNOŚĆ
Kolejne spotkanie 8 grudnia. Drugi czwartek miesiąca 🙂 Gdzie? Kawy malowane 🙂 Zapraszamy.