Wczoraj, Dziś, Jutro….

Wczoraj, Dziś, Jutro….
I FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH za nami.
Odbyło się ono 11 października 2022r. w sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach za sprawą konsorcjum EdukaTor, w skład którego wchodzą LGD Stowarzyszenie Mroga, stowarzyszenia Okiem Kobiety, KobieTy Łódź, historiakoluszek.pl. Było nam niezmiernie miło gościć władze Koluszek z p. Burmistrzem Waldemarem Chałatem na czele, radnych miejskich, sołtysów, przewodniczących tak osiedli, KGW, dyrektorów placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych powiatu i gminy, policji, Nadleśnictwa Brzeziny, organizacji działających na terenie naszej gminy, AWD, właścicieli i przedstawicieli firm koluszkowskich. Nie mogło zabraknąć doradczyń z ośrodka OWES Centrum KLUCZ z Łodzi w osobach Małgorzaty Stępień – Dudek i Ilony Sobul. Prasę – Tydzień w Koluszkach reprezentował Zbigniew Komorowski. Podczas forum każda z organizacji przedstawiła w skrócie to czego już dokonała, wykonuje lub chce dokonać. Po prezentacjach stowarzyszeń wywiązała się dyskusja nt. kierunków dalszego działania. Istotny głos w dyskusji zabrał p. Burmistrz, który wskazał na potrzebę istnienia stowarzyszeń lub podobnych grup w celu kształtowania, budowania społeczeństwa obywatelskiego. Każdy z dyskutantów został nagrodzony upominkiem- książką ufundowaną przez Stanisław Patryk Korczyński. Oczywiście oprócz zagadnień merytorycznych pojawiły się elementy uprzyjemniające nasze obrady 😊🙂– inauguracyjny tort od Piekarni Olszyńscy, zakąski od KRIADA , kwiaty od Kwiaciarni Agnieszki Ruta. Znakomitym, wspaniałym zakończeniem wieczoru był występ zaprzyjaźnionych artystów Anna i Romuald Spychalscy.
Baaaardzo dziękujemy!!!!
Teraz z nowymi siłami, nowymi pomysłami, wzmocnieni wsparciem społecznym możemy myśleć o kolejnych wyzwaniach i jednocześnie zaprosić na II Forum Organizacji Pozarządowych 23 czerwca 2023r. Gdzie? Plan już jest 😊😍
Dziękujemy wszystkim za obecność w tym szczególnym dla nas dniu, a dla osób biorących udział w przygotowaniach i organizacji wydarzenia- duuuuże brawa👏👏👏👏👏 Bo jak nie My to kto?????